Wolica: szpital zamknie punkt szczepień?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2021 14:01

Sławomir Wysocki, chirurg, dyrektor szpitala covidowego - Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy podkreśla, że placówka wydzierżawiła kontener, wstawiła do niego meble, drogą zamrażarkę i rozpoczęła szczepienia. Teraz ludzie pytają: po co to wszystko?

Wolica: szpital zamknie punkt szczepień?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówka w Wolicy (szpital covidowy) nie miała warunków do szczepień, zbudowano zatem przychodnię w kontenerze. Powstała tam poczekalnia, gabinet zabiegowy, salka obserwacyjna. Dzięki pomocy kaliskich samorządowców kupiono specjalną zamrażarkę, opracowano grafik dyżurów i rozpoczęto szczepienia. Zaszczepiono 90 osób - informuje Gazeta Wyborcza.

Teraz placówka zastanawia się czy nie zrezygnować z udziału w programie i nie zamknąć punktu szczepień. Zgodnie z założeniami NFZ miało tu być początkowo szczepionych co najmniej 180 osób tygodniowo. Okazało się, że to nieaktualne. Jak mówi dyrektor Wysocki ludzie pytają go teraz po co szpital kupował rekomendowaną do przechowywania szczepionki zamrażarkę i ściągał kontener, którego dzierżawa kosztuje ok. 2 tys. zł miesięcznie.

Jak podkreśla dyrektor, wytyczne Narodowego Programu Szczepień zmieniają się jak w kalejdoskopie, a szpital oczekuje wreszcie jasnych, jednoznacznych zasad.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum