Wojewoda prosi dyrekcję pomorskiego NFZ o informacje ws. kontraktowania

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2013 11:17

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zwrócił się do dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o pilne przedstawienie informacji o tym, jak POW NFZ ma zamiar zapewnić mieszkańcom województwa pomorskiego opiekę w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Wojewoda prosi dyrekcję pomorskiego NFZ o informacje ws. kontraktowania

W swoim liście wojewoda napisał m.in., iż z informacji uzyskanych z jednostek samorządu terytorialnego i mediów wynika, że wskutek rozstrzygniętego konkursu ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wyeliminowano z rynku usług medycznych wiele doświadczonych i renomowanych podmiotów medycznych oraz zmniejszyła się liczba poradni specjalistycznych.

”W związku z powyższym od 1 lipca br. tysiące mieszkańców województwa będzie miało utrudniony dostęp do ww. świadczeń m.in. do badań tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. W mojej opinii, obecna sytuacja stanowi realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców województwa pomorskiego” - stwierdził Ryszard Stachurski.

Wojewoda pomorski napisał ponadto, że zgodnie z ustawą o wojewodzie i administracji jest zobowiązany do zapewnienia współdziałania wszystkich organów administracji rządowej i samorządowej w celu zapobiegania zagrożeniu życia i zdrowia mieszkańców województwa - poinformował 19 czerwca rynekzdrowia.pl Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum