Wojewoda chce przenieść Centrum Urazowe z WSS w Łodzi do Zgierza

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2018 14:30

Wojewoda łódzki chce przenieść Centrum Urazowe z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do szpitala w Zgierzu, jeśli pracujący w Łodzi ortopedzi nie dojdą do porozumienia z dyrekcją. Utrudnienia trwają od ponad dwóch tygodni, ale dyrektor szpitala w piśmie do NFZ zapewnia, że wcale nie jest tak źle.

Wojewoda chce przenieść Centrum Urazowe z WSS w Łodzi do Zgierza. Fot. Shutterstock

W piśmie do NFZ Wojciech Szrajber, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Kopernika, zapewnia, że "oddział ortopedii działa jak każdy inny oddział tego rodzaju w województwie, niebędący centrum urazowym". Dodaje, że 20 lutego przywrócono planowe przyjęcia na oddział. Przekonuje, że oddział "realizuje nieprzerwanie świadczenia pacjentom urazowym", a jedyne ograniczenie, jakie wprowadził dotyczyło przyjmowania pacjentów z urazami wielonarządowymi, których szpital, z uwagi na jednego lekarza na dyżurze, przyjąć nie może.

Łódzki OW NFZ potwierdził, że dostał informacje od dyrektora, który poinformował Fundusz, że zarówno oddział urazowo-ortopedyczny, jak i SOR działają - poza świadczeniami, które wymagają interwencji więcej niż jednego specjalisty w zakresie ortopedii. Realizację świadczeń w ciągu dnia zabezpiecza trzech lekarzy, a w godzinach nocnych jeden specjalista.

Przyjęcia planowe na ortopedii zostały wstrzymane 6 lutego. Trzy dni później wstrzymano także przyjęcia ostre. 16 lutego dyrektor poinformował o całkowitym zamknięciu Centrum Urazowego w szpitalu, które jest zawieszone w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej i urazów wielonarządowych.

To może niebawem ulec zmianie. Z informacji Dziennika Łódzkiego wynika, że negocjacje ortopedów z dyrekcją są na finiszu i być może uda się ogłosić porozumienie.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum