Wodzisław: oferują mieszkania lekarzom, by związać ich z miastem

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2010 09:49

Urząd Miasta Wodzisław zorganizował konkurs "Południowa Brama Polski - pracuj, mieszkaj, żyj" dla młodych ludzi, którzy są matematykami, lekarzami, informatykami. Nagrodą jest mieszkanie komunalne.

Kryteria są dosyć ostre. Trzeba być młodym i wykształconym i – jak wyjaśnia Iwona Jeszka z Wydziału Strategii Rozwoju Miasta w wodzisławskim magistracie, mieć ukończone studia matematyczne, informatyczne, przyrodnicze, medyczne bądź ekonomiczne. Absolwentów tych profesji w mieście brakuje.

Kandydat na najemcę mieszkania komunalnego musi przedstawić propozycję swojego wkładu w rozwój miasta i udowodnić związek z nim. Nie musi być tu zameldowany.

W pierwszej edycji konkursu wpłynęły cztery oferty. Ginekolog z Gliwic, która chciała promować w mieście profilaktykę chorób nowotworowych u kobiet, pokonała internistka, bo od początku swojej kariery leczyła wodzisławian. Odpadli również politolog i pedagog, która deklarowała poświęcenie się dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych i rodzicielstwu zastępczemu.

Obecnie w Wodzisławiu mieszka prawie 50 tys. osób. W 2008 roku wymeldowało się 700, podobnie było w 2009 roku. Konkurs więc jest sposobem na zatrzymanie wykształconych wodzisławian  w tym mieście.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum