MSX/Rynek Zdrowia | 30-09-2019 14:05

Wodzisław Śląski: szpital wstrzymuje działalność oddziału chirurgii ogólnej

Na stronie Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach pojawiła się informacja dotycząca zawieszenia funkcjonowania na  trzy miesiące oddziału chirurgii ogólnej. Jak informuje dyrekcja, szpital zawiesza działalność tego oddziału od poniedziałku (30 września).

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Szpital wstrzymał funkcjonowanie oddziału do  31 grudnia 2019 r. Na miejscu, w Wodzisławiu, będzie dyżurował jeden chirurg.

Decyzję tę wymusiły braki kadrowe. W komunikacie umieszczonym na stronie internetowej szpitala czytamy: "Z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia obsady kadrowej w zakresie ordynacji podstawowej, jak i dyżurów lekarskich na ww. oddziale, oddział ten zawiesza działalność".

Jednocześnie szpital informuje, że w zaistniałej sytuacji świadczenia zdrowotne w trybie nagłym zapewnione będą w oddziałach chirurgii ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu.

To nie oznacza, że w szpitalu w Wodzisławiu nie będzie żadnego chirurga. Całą dobę na dyżurować jeden specjalista.

Pacjenci planowi będą mieli natomiast wyznaczone nowe terminy przyjęć. Zostaną one ustalone po okresie zawieszenia oddziału, czyli od stycznia 2020 r. Natomiast chorzy, którzy z powodu czasowego zawieszenia oddziału zdecydują się na leczenie w innym szpitalu, otrzymają oryginały skierowań.