Wodzisław Śl.: starostwo wybrało firmę, która przeprowadzi audyt w szpitalu

Autor: nowiny.pl/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 09:53

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wybrało firmę, która przeprowadzi audyt w połączonych szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach. Przygotuje ona opinię na temat planu naprawczego i wskaże, w jakich obszarach można racjonalizować koszty funkcjonowania lecznicy. Audyt przeprowadzi firma doradczo-szkoleniowa Ekspertus-Szkolenia z Mikołowa.

Wodzisław Śl.: starostwo wybrało firmę, która przeprowadzi audyt w szpitalu

Mikołowska firma została wybrana, ponieważ zaproponowała najkorzystniejszą ofertę. Zaproponowała za swoją usługę ok. 28,4 tys. zł.

W ramach umowy firma przeprowadzi analizę ze wskazaniem obszarów możliwej racjonalizacji kosztów Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu.

Analiza będzie dotyczyć wykorzystania potencjału bazy łóżkowej oddziałów szpitalnych, potencjału kadrowego oddziałów w stosunku do ilości łóżek oraz wielkości zawartego kontraktu, kosztów niewykorzystanego potencjału bazy łóżkowej oraz połączenia i rozmieszczenia oddziałów.

Firma sporządzi też pisemną opinię na temat przygotowanych przed dyrekcję szpitali działań naprawczych zmierzających do poprawy sytuacji finansowej lecznicy. Dodatkowo, w ramach umowy, zapewni bieżące konsultacje związane z przedmiotem umowy, w tym obecność na posiedzeniach zarządu powiatu wodzisławskiego, komisjach rady powiatu oraz powołanym zespole roboczym.

Więcej: www.nowiny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum