Wodzisław Śl.: starostwo chce planu naprawczego szpitala i... spokoju

Autor: Nowiny Wodzisławskie/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2009 14:23

Do 18 grudnia dyrektor ZOZ w Wodzisławiu Śląskim ma przedstawić władzom powiatu kolejny plan restrukturyzacji szpitala.

Zarząd Powiatu nie przyjął planu naprawczego lecznicy przedstawionego przez Henryka Wojtaszka, dyrektor wodzisławskiego szpitala.

Po raz pierwszy dyr. Wojtaszek swoją koncepcję restrukturyzacji lecznicy przedstawił 31 października. Plan zakładał m.in. poprawienie konkurencyjności szpitala poprzez stworzenie nowoczesnego bloku operacyjnego, modernizację Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i budowę nowej Izby Przyjęć. 

Jak podają Nowiny Wodzisławskie, lecznica miałaby też znacznie zaoszczędzić na przeniesieniu Oddziału Chorób Wewnętrznych II do pomieszczeń, w których mieszczą się oddziały dermatologii i neurologii, znajdujących się obok głównej siedziby szpitala. Budynek miałby być rozbudowany.

Wojtaszek zaproponował też likwidację kuchni i korzystanie z cateringu lub usług firmy zewnętrznej prowadzącej działalność w budynku wydzierżawionym przez dyrektora. Firma zewnętrza miałaby się także zająć diagnostyką laboratoryjną. Szpitalne laboratorium zostałoby zlikwidowane. Liczba pracowników zmniejszyłaby się o ok. 30 osób. Obecnie pracuje w nim 685 pracowników.

Na propozycje dyrektora nie zgodziły się cztery mniejsze związki zawodowe działające w szpitalu. Tymczasem Zarząd Powiatu ze starostą na czele domagał się od dyrektora pełnego porozumienia z pracownikami, więc koncepcji nie przyjął.

Nowy dokument szef ZOZ-u powinien przedstawić do 18 grudnia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum