echodnia.eu/Rynek Zdrowia | 09-12-2020 09:53

Włoszczowa: szpital Jana Pawła II stanie się lecznicą hybrydową?

Szpital Powiatowy imienia Jana Pawła II we Włoszczowie może stać się lecznicą hybrydową, leczącą równolegle chorych na Covid-19 oraz innych pacjentów. Dyrektor Rafał Krupa, pracuje nad koncepcją dostosowania placówki do ewentualnej decyzji wojewody.

Czy szpital zacznie przyjmować także pacjentów niecovidowych? Fot. Shutterstock

Szpital we Włoszczowie na początku listopada został przekształcony w szpital covidowy drugiego poziomu zabezpieczenia. Placówka udziela pomocy tylko zakażonym koronawirusem i chorym na Covid-19. Osoby, które potrzebują interwencji np. ortopedy czy chirurga, są odsyłane do innych lecznic w regionie - informuje Echo Dnia.

Jak podkreśla dyrektor Rafał Krupa, dzięki właściwej organizacji funkcjonowania szpitala dla zakażonych i chorych na Covid-19 udało się utrzymać w placówce funkcjonowanie hospicjum niecovidowego, pracę wszystkich poradni specjalistycznych, nocną i świąteczną opiekę medyczną oraz programy lekowe.

Szpital covidowy dysponuje 152 łóżkami, w tym 10 anestezjologicznymi. Obecnie opracowywana jest koncepcja przygotowania szpitala na ewentualną zmianę decyzji wojewody zmierzającą do przekształcenia go w hybrydowy.

Więcej: echodnia.eu