Włoszczowa: od 9 listopada szpital powiatowy będzie placówką covidową

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 28 października 2020 12:19

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz zdecydował, że od 9 listopada Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II we Włoszczowie będzie szpitalem jednoimiennym - wyłącznie dla osób zakażonych koronawirusem. Pozostałe oddziały zostaną zamknięte, a ich pacjenci przewiezieni do innych szpitali lub wypisani do domu.

Włoszczowa: od 9 listopada szpital powiatowy będzie placówką covidową
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak mówi dr Leszek Orliński, wicedyrektor Szpitala Powiatowego imienia Jana Pawła II we Włoszczowie placówka podjęła już przygotowania do przekształcenia placówki. Będzie to trudna operacja, ponieważ we włoszczowskiej lecznicy nie ma oddziału zakaźnego, w związku z tym nie ma tu ani lekarzy specjalistów w tej dziedzinie, ani odpowiedniego sprzętu.

Dyrekcja szpitala już zgłosiła do wojewody prośbę o skierowanie do pracy we Włoszczowie lekarzy specjalistów: zakaźników i anestezjologów oraz pielęgniarek. Zdaniem dr Orlińskiego w pierwszym etapie szpital będzie dysponował 60 łóżkami, potem może być ich więcej.

Co oznacza dla pacjentów przekształcenie placówki dla tych z pozostałych oddziałów? Część, których stan zdrowia na to pozwala, zostanie wypisanych. Dla pozostałych zostaną znalezione miejsca w innych placówkach i tam zostaną przewiezieni. Szpital nie będzie również przyjmował pacjentów z innymi schorzeniami. Decyzja o przekształceniu placówki będzie oznaczała również konieczność zamknięcia działającego w budynku szpitala Hospicjum Stacjonarnego, gdzie przebywają chorzy objęci opieką paliatywną.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum