Włoszczowa: nadzwyczajna sesja rady o szpitalu - bez dyrekcji

Autor: echodnia.eu • • 07 października 2017 10:07

Odbywającą się nadzwyczajną sesję rady powiatu poświęconą sytuacji Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie trzeba było przerwać, gdy nie było na niej osób ze ścisłego kierownictwa szpitala. Dyrektorka dzień przed sesją poszła na zwolnienie lekarskie.

Włoszczowa: nadzwyczajna sesja rady o szpitalu - bez dyrekcji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nadzwyczajna sesja odbywała się w czwartek (5 października). Jak podaje echodnia.eu sesja została na wniosek sześciu radnych opozycyjnych, po tym jak dyrektor szpitala Joanna Ochał rozważała wygaszenie oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, nie konsultując tego z organem założycielskim.

Na sesji pojawili się pracownicy szpitala i nawet mieszkanki powiatu w zaawansowanej ciąży, korzystające z opieki lecznicy.

Opozycja chciała, aby rada powiatu podjęła specjalną rezolucję potępiającą działania dyrektorki szpitala. Ostatecznie rada i zarząd jednogłośnie zdecydowali, że ginekologia i neonatologia zostają.

Dyrektor szpitala nie odniosła się do uwag, gdyż na dzień przed sesją poszła na zwolnienie lekarskie. Z sesji w jej trakcie wyszła także podczas jednej z kilku przerw główna księgowa. Ostatecznie sesja została przerwana, gdyż nie miał kto odpowiadać na pytania padające z sali.

Mimo że ubiegłoroczny wynik finansowy Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie zamknął się niewielką stratą (38 tysięcy złotych, podczas gdy w poprzednich latach straty sięgały od 1 do 2 milionów zł), część radnych i tak od miesięcy krytykuje rządy dyrektor ZOZ.

Już wcześniej rada powiatu była informowana, że oddział ginekologiczno-położniczy lat przynosi milionowe straty. Jak podawał starosta Jerzy Suliga, w styczniu tego roku wykonano tylko jeden zabieg na tym oddziale, w lutym - trzy, a wszystkich porodów w ciągu tych dwóch miesięcy było 53. - To rada zdecyduje o przyszłości oddziału ginekologicznego. Jeżeli chcemy ratować ten szpital, to próbujmy pomagać dyrekcji - apelował Suliga w maju br. na posiedzeniu rady powiatu.

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum