Włoszczowa: interniści wycofają wypowiedzenia, jeśli odejdzie dyrektorka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2017 12:30

Czterech internistów, którzy złożyli wypowiedzenia umowy o pracę, zadeklarowalo, że nadal mogą pracować w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, jeśli zarząd powiatu zwolni dyrektorkę lecznicy. Szefowa szpitala jest w ciąży, nie można jej zwolnić.

Włoszczowa: interniści wycofają wypowiedzenia, jeśli odejdzie dyrektorka. FOT. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

W szpitalu działają dwa oddziały wewnętrzne. W obecnej sytuacji jednemu z nich grozi zamknięcie. Oprócz bowiem czterech internistów z tych właśnie oddziałów, którzy wypowiedzieli umowę o pracę, trzech kolejnych jest na zwolnieniu lekarskim.

Dyrektor w piśmie przesłanym do mediów krytykuje współpracę z lekarzami z tego oddziału. Zwraca uwagę, że to na nią zrzuca się całą odpowiedzialność za braki kadrowe, tymczasem problem ten powinien rozwiązać kierownik oddziału. Podkreśla też, że odkąd objęła funkcję dyrektora, w szpitalu było wiele inwestycji, "co jestem niewygodnym tłem dla tych, co nic nie zrobili".

Starosta Jerzy Suliga przyznaje, że sytuacja jest trudna, bo dyrektorka szpitala jest w zaawansowanej ciąży. W tej sytuacji nie może być zwolniona.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum