Włoszczowa: do pracy wrócili interniści, nowy dyrektor być może już w lutym

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 15:35

W ocenie starosty włoszczowskiego Jerzego Suligi sytuacja kadrowa SP ZOZ we Włoszczowie (Świętokrzyskie) zaczyna się stabilizować. 17 stycznia br. wrócili do pracy trzej lekarze z oddziału wewnętrznego, a jego kierownik pracuje już od 5 stycznia. Stery lecznicy być może już w lutym przejmie oficjalnie nowy dyrektor.

Fot. Fotolia

Przypomnijmy: po odwołaniu dyrektor Joanny Ochał nowym kandydatem na szefa szpitala był Leszek Orliński, wieloletni dyrektor szpitala ds. medycznych. Lekarz był skonfliktowany z poprzednią dyrektor. Wspólnie z trzema innymi internistami złożyli wypowiedzenie zaznaczając, że warunkiem ich pozostania w szpitalu jest odwołanie właśnie Joanny Ochał.

Tak też się stało, ale gdy starosta włoszczowski Jerzy Suliga zaproponował stanowisko dyrektora właśnie Orlińskiemu, ten odmówił.

Jak twierdzi starosta, Sławomir Sobański, pełniący od 4 stycznia obowiązki dyrektora, jest bardzo zaangażowany w rozwiązywanie problemów jednostki. Jerzy Suliga podkreśla, że to on doprowadził do zawarcia porozumienia z lekarzami z interny. Sobański miał być p.o. dyrektora do 15 stycznia, ale po fiasku z wyborem nowego kandydata termin ten przedłużono.

Starosta włoszczowski w rozmowie z Echem Dnia informuje, że 18 stycznia na sesji rady powiatu została powołana 5-osobowa komisja do przeprowadzenia konkursu. Dodaje, że rozstrzygnięcie być może będzie znane już w lutym.

Suliga przyznaje, że ogólna sytuacja szpitala jest bardzo trudna i musi się też zmienić podejście części załogi, która jest niechętna jakimkolwiek zmianom. Tłumaczy, że byli dyrektorzy szpitala próbowali już dokonać radykalnych zmian, ale zawsze napotykali na znaczny opór personelu, co w konsekwencji kończyło się ich odwołaniem.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum