Włoszczowa: czy oddział, który przynosi straty, trzeba zamknąć?

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2017 12:58

Mimo że ubiegłoroczny wynik finansowy Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie (świętokrzyskie) zamknął się niewielką stratą (38 tysięcy złotych, podczas gdy w poprzednich latach straty sięgały od 1 do 2 milionów zł), część radnych i tak skrytykowała rządy dyrektor ZOZ Joanny Ochał.

Włoszczowa: czy oddział, który przynosi straty, trzeba zamknąć?
Włoszczowa: czy oddział, który przynosi straty, trzeba zamknąć? Fot. Archiwum

Z relacji Echa Dnia z sesji rady powiatu wynika, że jeden z podnoszonych problemów dotyczył oddziału ginekologiczno-położniczego. Coraz głośniej mówi się o jego likwidacji, bo przynosi duże straty.

Radna Renata Łowicka, pielęgniarka, szefowa związku zawodowego pielęgniarek i położnych w szpitalu, mówiła, że położne bardzo się martwią o pracę, a nie ma dla nich alternatywy, jeśli chodzi o możliwość podjęcia innej pracy w zawodzie. Tymczasem w szpitalu są zatrudniani nowi pracownicy, a w niektórych komórkach jest więcej pracowników biurowych, podczas gdy białego personelu ubywa.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej stwierdziła, że na razie żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Starosta Jerzy Suliga przyznał, że od lat oddział przynosi milionowe straty. Poinformował, że w styczniu tego roku wykonano tylko jeden zabieg na tym oddziale, w lutym - trzy, a wszystkich porodów w ciągu tych dwóch miesięcy było 53. - To rada zdecyduje o przyszłości oddziału ginekologicznego. Jeżeli chcemy ratować ten szpital, to próbujmy pomagać dyrekcji - zaapelował Suliga.

Dyskusję nad sprawozdaniem finansowym zakończyło głosowanie - za jego przyjęciem było 10 radnych, 5 z opozycji wstrzymało się od głosu.

Czytaj: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum