Włodawa: troska o szpital, czy lokalne rozgrywki polityczne?

Autor: Radio Lublin/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2014 10:38

Radni powiatu włodawskiego chcą debaty na temat sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Powiatowego we Włodawie. Złożyli już wniosek do przewodniczącego rady powiatu o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tej sprawie.

Chcą poznać stan zadłużenia i zatrudnienia, sytuację majątkową oraz zaangażowanie zarządu powiatu w zakresie poprawy funkcjonowania tej placówki. Pragną omówić również opracowanie i wdrożenie realnego planu naprawczego. Jako uzasadnienie wniosku podają utrzymujący się ujemny wynik finansowy oraz pogłębiający się ciągle dług szpitala, przewyższający już jego majątek.

Sytuacją szpitala zaniepokojony jest tez burmistrz Włodawy, Jerzy Wrzesień, który w tej sprawie wystosował list do starosty. Tymczasem zdaniem starosty Wiesława Holaczuka troska burmistrza podyktowana jest kalendarzem wyborczym, a przejaw troski to w istocie hipokryzją.

Starosta w odpowiedzi na list burmistrza przypomina, że ten właśnie nasłał na szpital komornika, który zablokował konta placówki tytułem niezapłaconego podatku od nieruchomości.

Więcej: moje.radio.lublin.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum