Włocławek: zaczyna brakować lekarzy. Najgorzej jest na pediatrii i neurologii

Autor: dziendobrywloclawek.pl/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2020 12:33

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku pilnie poszukuje lekarzy, przede wszystkim dla oddziałów pediatrii i neurologii.

Szpital zaczyna odczuwać deficyt kadr lekarskich Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Na razie wspomnianym oddziałom nie grozi zawieszenie ani likwidacja, sytuacja staje się jednak poważna - informuje serwis ddwloclawek.pl

Problem dotyczy przede wszystkim pediatrów, których jest coraz mniej i którzy są bardzo obciążeni pracą. Najgorzej jest po południu. Lekarze dyżurujący zamiast zajmować się pacjentami na oddziale, pracują w izbie przyjęć, gdzie wiele osób zgłasza się po pomoc doraźną.

Podobne problemy widać na oddziale neurologii, gdzie brakuje jednego neurologa zatrudnionego na pełny etat. Z uwagi na ten vacat co miesiąc powtarzają się trudności z dopięciem grafiku.

Problemy kadrowe potęguje fakt, że Włocławek nie jest ośrodkiem akademickim, a po lekarzy ze szpitala wojewódzkiego chętnie sięgają dyrektorzy placówek powiatowych z okolicznych miejscowości, którzy oferują o wiele wyższe płace. Stawki wynoszą 150-200 zł za godzinę pracy lekarza.  W ocenie  dyrekcji szpitala wojewódzkiego taka oferta to nieuczciwa konkurencja, która może doprowadzić do sytuacji, że placówka nie będzie mogła zabezpieczyć świadczeń.

Więcej: ddwloclawek.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum