Włocławek: szpital wojewódzki zamyka oddział covidowy, ale pozostanie tam...

Autor: wloclawek.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2021 17:04

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital we Włocławku zamyka oddział covidowy. Pacjenci z koronawirusem będą teraz kierowani do szpitali jednoimiennych w regionie. W włocławskiej lecznicy pozostanie jednak covidowy oddział pediatryczny.

Włocławek: szpital wojewódzki zamyka oddział covidowy, ale pozostanie tam...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Zgodnie z przepisami, oddziały covidowe zajmują się pacjentami tylko w tym czasie, gdy zakażenie jest aktywne. Zazwyczaj pacjenci przebywają około 10 do 15 dni, bo już po tym czasie - tak jak podczas izolacji, która trwa 10 dni - uznajemy się za ozdrowieńców. Jeżeli po tym czasie pacjent wymaga hospitalizacji, jest przekazywany na zwykły oddział, bo już nie jest pacjentem zakażającym - wyjaśnia Karolina Welka, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala we Włocławku.

Szpital powiadomił już inne placówki w regionie oraz władze województwa o tym, że musi skupić się na leczeniu pacjentów, którzy potrzebują pomocy medycznej, a nie są zakażeni koronawirusem.

Dyrektor Welka zaznacza, że takich pacjentów jest bardzo dużo, ponieważ w powiecie włocławskim nie ma żadnego innego szpitala, a w mieście jest to jedyna placówka, który dodatkowo prowadzi także szpitalny oddział ratunkowy.

Więcej: wloclawek.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum