×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Włocławek: szpital wojewódzki przekształci się w kliniczny?

Autor: JW/Rynek Zdrowia10 września 2019 12:32Aktualizacja: 10 września 2019 12:49

Wojciech Jaranowski, radny sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego, zwrócił się w interpelacji do Ryszarda Bobra, przewodniczącego sejmiku, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku (obecnie własność samorządu województwa) przekształcić w szpital kliniczny.

Włocławek: szpital wojewódzki przekształci się w kliniczny?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Interpelacja została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w poniedziałek (9 września). Dotyczyła planowanego połączenia oddziału wewnętrznego I i oddziału wewnętrznego III włocławskiego szpitala - ale nie tylko.

"Szpital włocławski czeka na nowego dyrektora wyłonionego w konkursie. Zwracam się do zarządu województwa, aby nastąpiło to jak najszybciej. (...) Ponadto ponawiam prośbę do Pana Marszałka o podjęcie działań, wspólnie z nowym dyrektorem (...), w kierunku przekształcenia tego szpitala w szpital kliniczny, najlepiej pod patronatem Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika" - napisał radny.

Ostateczną decyzję może podjąć sejmik województwa. Collegium Medicum, choć podlegające pod UMK w Toruniu, w Bydgoszczy posiada już dwa szpitale kliniczne - "Jurasza" i "Biziela".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum