Włocławek: prywatny ZOZ wypełni niszę po zlikwidowanym oddziale rehabilitacji

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2009 12:31

NZOZ Szpital Specjalistyczny Barska we Włocławku, prywatna placówka, specjalizująca się w chirurgii, rozbudowuje się i rozszerza zakres świadczonych usług medycznych, również w ramach kontraktu z NFZ.

Włocławek: prywatny ZOZ wypełni niszę po zlikwidowanym oddziale rehabilitacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital przy ul. Barskiej został otwarty niespełna trzy lata temu i był na początku tzw. szpitalem jednego dnia. Już po kilku miesiącach zaczął przyjmować pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Wtedy dysponował jedną salę operacyjną i 10 łóżkami.

W ciągu niespełna trzech lat placówka została rozbudowana, a w nowej części znalazła się kolejna sala operacyjna. Blok operacyjny został też zmodernizowany. Jak mówi Zbigniew Pawlak, dyrektor placówki, zainstalowano tam nowy system wentylacyjno-klimatyzacyjny, który umożliwi szpitalowi przeprowadzanie operacji wysokospecjalistycznych.

W dobudowanej części szpitala uruchomiono poradnie: kardiologiczną, neurologiczną, neurochirurgiczną endokrynologiczną i pulmonologiczną.

Pojawiły się kolejne łóżka dla pacjentów. Jest ich obecnie 19. Szpital stał się już placówką leczenia planowego.

Szpital Barska od przyszłego roku zamierza przeprowadzać zabiegi neurochirurgiczne i laryngologiczne i rozpocząć świadczenie usług z zakresu rehabilitacji. Powstaje tam właśnie placówka z zapleczem zabiegowym, która jeszcze w tym roku zajmie się przywracaniem do zdrowia chorych po urazach.

We Włocławku, po likwidacji oddziału rehabilitacji w Szpitalu Wojewódzkim, powstała swoista rynkowa nisza, którą próbuje wypełnić placówka na Barskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum