Włocławek pilnie potrzebuje izby wytrzeźwień, pijani blokują SOR-y

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 13:10

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku pilnie wypatruje uruchomienia w mieście izby wytrzeźwień. Jej brak sprawia, że na SOR każdego dnia trafiają osoby w stanie upojenia alkoholowego; zagrażają bezpieczeństwu personelu medycznego i innych pacjentów. Pomimo pozyskania środków na izbę wytrzeźwień, ta na razie nie powstanie.

Włocławek pilnie potrzebuje izby wytrzeźwień, pijani blokują SOR-y
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W 2020 roku przy ul. Płockiej we Włocławku miał powstać ośrodek terapeutyczny, pełniący funkcję izby wytrzeźwień. Miało to być wspólne przedsięwzięcie miasta i Caritasu. Caritas jednak się wycofał i przepadło prawie milion złotych z urzędu marszałkowskiego przeznaczone na to przedsięwzięcie - wyjaśnia Gazeta Pomorska.

Jak tłumaczy Angelika Wyrąbkiewicz, rzeczniczka ratusza, miasto nie może skorzystać ze środków, które udało się pozyskać dla Caritasu. Nie rezygnuje jednak z pomysłu, musi tylko odłożyć jego realizację.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku wyjaśnia, że sytuacja jest dla lecznicy bardzo trudna. W zeszłym tygodniu doszło do pożaru na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, właśnie przez pijanych. Straty zostały wycenione na 5 tysięcy złotych. Dodatkowo pijani pacjenci są nieobliczalni. Zdarzyło się już, że jeden z nich próbował zaatakować personel stojakiem od kroplówki.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku trafia dziennie 10-13 nietrzeźwych. Niektórzy wracają do szpitala nawet w ciągu tej samej doby.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum