Włocławek: osiągnięto porozumienie płacowe

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 15 września 2011 11:31

Nie doszło do zapowiadanego strajku ostrzegawczego pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku. W czwartek rano (15 września) związkowcy doszli do porozumienia z dyrekcją w sprawie podwyżek i odwołali protest, który miał polegać na odejściu pielęgniarek i ratowników od łóżek pacjentów.

Włocławek: osiągnięto porozumienie płacowe
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Anna Turek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku poinformowała portal rynekzdrowia.pl, że o godzinie 8 rano dyrektor zaprosił komitet strajkowy na rozmowy. Uzgodniono, że od 1 września pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę podniesione zostanie wynagrodzenie zasadnicze o 150 zł (plus pochodne), a od stycznia przyszłego roku o 50 zł.

- Jestem bardzo zadowolona, że udało się wynegocjować podwyżki, bo jako związkowiec wiem, jak trudno w innych placówkach walczono o podniesienie pensji. W innych szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego, z którymi się kontaktowałam, nie dostali podwyżek, choć też protestowali - powiedziała Anna Turek.

Początkowo związkowcy domagali się wzrostu wynagrodzeń o 200 zł do pensji zasadniczej od 1 stycznia. Rozmowy, m.in. z udziałem mediatora, trwały od początku roku. Konflikt płacowy zakończyło czwartkowe porozumienie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze