Włocławek: oddział chirurgii dziecięcej był "nie do utrzymania"

Autor: ddwloclawek.pl/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2019 13:24

Oddziału chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, według dyrektora Marka Bruzdowicza, nie dało się utrzymać. Borykał się z problemami kadrowymi od dwóch lat. Reaktywacja jest możliwa, ale nie ma lekarzy chętnych do pracy.

Włocławek: oddział chirurgii dziecięcej był "nie do utrzymania"
Reaktywacja oddziału jest możliwa, ale nie ma lekarzy chętnych do pracy Fot. Archiwum

Na razie, zamiast chirurgii dziecięcej, w szpitalu funkcjonuje oddział chirurgii jednodniowej, na który trafiają mali pacjenci wymagający prostych zabiegów. Jak zapewnił dyrektor, stanowiły one 80 proc. wszystkich przypadków trafiających na oddział, kiedy jeszcze działał. Dzieci w cięższym stanie są obecnie przewożone do innych placówek, najczęściej do Torunia - informuje serwis ddwloclawek.pl.

Dyrektor włocławskiego szpitala ocenił też sytuację w SOR, gdzie - jak twierdzi - 60 proc. pacjentów trafia na skutek nieudolnej i niewłaściwie zorganizowanej podstawowej opieki zdrowotnej.

Zapowiadany przez MZ system TOPSOR - zdaniem Bruzdowicza - to zdecydowanie cenna inicjatywa, ale "jest to tylko maszynka do przerabiania pacjentów”, których liczba jest olbrzymia. Dyrektor podkreśla, że do zmiany tej sytuacji potrzebna jest prawdziwa reforma ochrony zdrowia.

Więcej: ddwloclawek.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum