ddwloclawek.pl/Rynek Zdrowia | 15-03-2019 08:30

Włocławek: chirurgia dziecięca zawiesza działalność, brakuje lekarzy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku postanowił zawiesić działalność oddziału chirurgii dziecięcej. Władze lecznicy poinformowały o swojej decyzji wojewodę.

Szpital poszukuje chętnych w całej Polsce na objęcie zwalniającego się stanowiska. Niestety nikt się nie zgłasza. Fot. Archiwum

Z problemem niedoboru specjalistów włocławski szpital boryka się od około 2 lat. Na jesieni pojawiły się pierwsze sygnały, że być może szpital będzie zmuszony zamknąć oddział chirurgii dziecięcej. Obecnie pracuje na nim dwóch lekarzy, przy czym jeden z nich może jedynie pomagać w prowadzeniu oddziału, gdyż ma specjalizację pierwszego stopnia - podaje portal ddwloclawek.pl.

Lekarz, który przez trzy miesiące kierował oddziałem, zdecydował, że nie przedłuży umowy, która wygasa z końcem marca. Szpital poszukuje chętnych w całej Polsce na objęcie zwalniającego się stanowiska. Niestety nikt się nie zgłasza.

Jak tłumaczą zarządzający szpitalem to trend ogólnopolski, brakuje lekarzy, a specjalistów z chirurgii dziecięcej jest jak na lekarstwo. W tej sytuacji szpital jest zmuszony do zawieszenia działalności chirurgii dziecięcej. Kiedy oddział zostanie zawieszony, mali pacjenci będą musieli być leczeni w Toruniu i Płocku.

Więcej: ddwloclawek.pl