Włochy: wiceprezes zadłużonego szpitala popełnił samobójstwo

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2011 12:56

Dramatyczny obrót przybrały zabiegi o ratowanie pogrążonego w długach prywatnego szpitala San Raffaele w Mediolanie. W poniedziałek (18 lipca) samobójstwo w swym biurze popełnił wiceprezes kliniki Mario Cal, który został niedawno przesłuchany.

Włochy: wiceprezes zadłużonego szpitala popełnił samobójstwo

Mario Cal był zastępcą 91-letniego księdza Luigiego Verze, założyciela tego wielkiego ośrodka szpitalnego, do połowy lipca jego prezesa i zarazem rektora Uniwersytetu Życie-Zdrowie San Raffaele.

Ksiądz Verze, przyjaciel premiera Silvio Berlusconiego, ustąpił ze stanowiska, by umożliwić wejście do rady nadzorczej szpitala osób wskazanych przez Watykan, między innymi szefa watykańskiego banku Ior Ettore Gotti-Tedeschiego.

Stolica Apostolska jest gotowa wyasygnować 200 mln euro na ratowanie szpitala, w którego kasie stwierdzono ostatnio brak miliarda euro. Szacuje się, że prowadzony przez fundację szpital winien jest bankom 800 mln euro.

W ostatnich dniach Mario Cal został przesłuchany przez prokuraturę w Mediolanie w sprawie długów placówki. W poniedziałek rano zastrzelił się z pistoletu w swoim gabinecie.

W klinice San Raffaele leczy się premier Berlusconi, gdyż tam pracuje jego osobisty lekarz. To tam również z inicjatywy księdza Verze powstał specjalny instytut do badań nad długowiecznością, sponsorowany przez szefa rządu. Celem prowadzonych tam badań ma być wydłużenie życia ludzkiego do 120 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum