Wiosną szpitale restrukturyzują się na potęgę

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2014 12:24

Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie, Szpital Powiatowy w Białogardzie, Samorząd Województwa Łódzkiego oraz Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy to podmioty, które w marcu podjęły działania mające na celu wsparcie procesów uzdrawiających ich finanse.

31 marca 2014 r. A.M.G. Finanse podpisało umowę ze Szpitalem Powiatowym w Białogardzie. Jej przedmiotem jest świadczenie usług doradztwa w zarządzaniu i restrukturyzacji naprawczej oraz opracowanie koncepcji działań restrukturyzacyjnych.

Również 31 marca 2014 r. podpisana została umowa z Samorządem Województwa Łódzkiego na opracowanie modelu finansowego spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego.

27 marca 2014 r. z kolei A.M.G. Finanse podpisało z Agencją Rozwoju Przemysłu SA umowę na świadczenie dla niej usługi doradztwa w zakresie procesu restrukturyzacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, który jest największą publiczną placówką ochrony zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim.

Z kolei dzień wcześniej, 26 marca 2014 r. podpisano umowę z Instytutem Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie. Jej przedmiotem jest opracowanie wniosku do Agencji Rozwoju Przemysłu SA o udzielenie pomocy publicznej w formie pożyczki pieniężnej na restrukturyzację.

- Zauważamy u decydentów wzrost świadomości i autentyczną potrzebę przeprowadzenia gruntownych zmian w zakresie zarządzania w podległych im placówkach medycznych. Podmioty tworzące i kadra zarządzająca szpitalami coraz bardziej dostrzegają wagę problemu i starają się wykorzystać wszelkie możliwości, także współpracę z profesjonalnymi podmiotami zewnętrznymi, aby uzdrawiać finanse tych placówek - mówi Tomasz Kopiec, prezes zarządu A.M.G. Finanse Sp. z o.o.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum