Wieluń: Adam Stachera zostanie wicedyrektorem szpitala

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2019 21:15

Adam Stachera zostanie wicedyrektorem do spraw administracyjno-technicznych SPZOZ w Wieluniu. Wcześniej był dyrektorem szpitala w Pajęcznie.

Wieluń: Adam Stachera zostanie wicedyrektorem szpitala
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przypomina Dziennik Łódzki, po kontrowersyjnym rozstrzygnięciu konkursu na dyrektora szpitala w Pajęcznie, kiedy komisja nie wybrała kandydatury Adama Stachery i postawiła na Agnieszkę Kubot-Krawczyk, dotychczasowy dyrektor nie ukrywał, że o znalezienie nowej pracy się nie boi. Ofertę otrzymał bardzo szybko z sąsiedniego powiatu wieluńskiego.

Były dyrektor ZOZ w Pajęcznie potwierdził, że pracę w Wieluniu rozpocznie 16 grudnia. Wcześniej ma odbyć się spotkanie z załogą SP ZOZ. Jak mówi Stachera, jego zakres obowiązków będzie niemal identyczny jak ten, który miał w szpitalu w Pajęcznie.

Adam Stachera na czele pajęczańskiego szpitala stał od 2013 roku. Pod jego rządami szpital wyszedł z finansowych tarapatów. Dyrektor przeprowadził też szereg inwestycji, skutecznie sięgał po środki zewnętrzne i, jak podnosili radni na ostatniej sesji rady powiatu, praktycznie nie sięgał po środki z powiatowej kasy.

Czytaj: dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum