Wielkopolskie: trwa konkurs na dyrektora oddziału NFZ

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2011 09:41

Nie zakończyły się jeszcze procedury konkursowe związane z wyłonieniem kandydata na dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ - informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Andrzej Troszyński, rzecznik Centrali NFZ.

Wielkopolskie: trwa konkurs na dyrektora oddziału NFZ

Tymczasem w mediach pojawiły się informacje, że rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone w Centrali NFZ wygrał Mariusz Jurkiewicz.

- Te doniesienia są nie tylko przedwczesne (konkurs nie został jeszcze zamknięty) ale i nieprawdziwe - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Troszyński. Dodaje, że trudno w ogóle mówić o zwycięzcy rozmów kwalifikacyjnych.

- To nie komisja konkursowa powołuje dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ, ale prezes NFZ - wyjaśnia rzecznik i zaznacza, że procedura konkursowa jest jedynie narzędziem, które ma pomóc w podjęciu decyzji.

Jak informował portal rynekzdrowia.pl, 11 maja br. prezes NFZ Jacek Paszkiewicz odwołał Zbigniewę Nowodworską ze stanowiska dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Pierwszy konkurs na to stanowisko ogłoszono w maju. Żaden z kandydatów, nie przeszedł wówczas wstępnej eliminacji. Do kolejnego konkursu ogłoszonego przez Centralę NFZ zgłosiła się czwórka kandydatów, wśród których znalazł się ponownie Andrzej Sośnierz - były szef NFZ.

Do czasu wyłonienia nowego dyrektora oddziałem płatnika w Poznaniu kieruje Elżbieta Wąsik, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych Wielkopolskiego OW NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum