Wielkopolskie: szpital w Puszczykowie walczy o wyższy kontrakt

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 09:37

Szpitalny Oddział Ratunkowy w NZOZ Szpitalu im. Dąbrowskiego w Puszczykowie, do którego trafiają pacjenci często transportowani drogą lotniczą z obrażeniami wielonarządowymi, przynosi straty. NFZ jednak nie zwiększył propozycji kontraktu dla lecznicy.

Zdaniem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego SOR-y powinny być kontraktowane według innych zasad niż pozostałe oddziały. Podobnego zdania jest Ewa Wieja, prezes szpitala w Puszczykowie. Leczenie pacjentów z obrażeniami wielonarządowymi, transportowanymi przez LPR, oznacza wysokie koszty (w 2011 roku śmigłowiec LPR lądował w Puszczykowie 121 razy).

Jednak zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ przy ocenie stawki dobowej gotowości dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych kwestia posiadania przez placówkę lądowiska nie ma wpływu na wartość ryczałtu dobowego.

Szpital nie podpisał jeszcze kontraktów z NFZ. W trakcie negocjacji ustalona została jednak kwota zbliżona do ubiegłorocznej, czyli 41,5 mln zł. Zdaniem starosty Jana Grabkowskiego, to zdecydowanie za mało. O pomoc w negocjacjach dotyczących wysokości kontraktu starosta poprosił wielkopolskie posłanki - Krystynę Łybacką, Bożenę Szydłowską, a także senator Jadwigę Rotnicką.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum