Wielkopolskie: połączenie trzech szpitali powiatowych na razie w fazie rozmów

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 17 września 2019 09:18

Trwają rozmowy w sprawie połączenia trzech wielkopolskich szpitali powiatowych. Spotkania w tej sprawie miały już miejsce w Wielkopolskim Oddziale Wojewódzkim NFZ i w Ministerstwie Zdrowia.

Wielkopolskie: połączenie trzech szpitali powiatowych na razie w fazie rozmów
Organy założycielskie nie przedstawiły jeszcze konkretnej koncepcji połączenia Fot. Archiwum

Na razie organy założycielskie nie przedstawiły konkretnej koncepcji połączenia - informuje naszemiasto.pl

Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego OW NFZ wskazuje, że płatnika interesują przede wszystkim aspekty, które mają wpływ na zapewnienie pacjentom leczenia na najlepszym poziomie. Jeśli połączenie szpitali oznaczałoby jedynie zmianę struktury organizacyjnej, udział Funduszu ograniczyłby się do strony formalnej.

Mariusz Zgaiński,  starosta powiatu grodziskiego zwraca z kolei uwagę na możliwość reorganizowania obecnie świadczonych usług medycznych, a także rozszerzania oferty, przy ograniczeniu wzajemnej konkurencyjności szpitali. Jak zauważa, może się okazać, że w przypadku, gdy któryś z dotychczas funkcjonujących oddziałów nie będzie w pełni wykorzystywał swojego potencjału, jego profil zostanie zmieniony na taki, jakiego żaden ze szpitali obecnie jeszcze nie prowadzi (np. pulmonologiczny lub onkologiczny).

Więcej: naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum