Wielkopolskie: dodatkowe 2,5 mln zł na operacje usunięcia zaćmy

Autor: WOW NFZ/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2017 19:50

W lutym br. prezes NFZ - na wniosek ministra zdrowia - uruchomił dodatkowe środki finansowe z rezerwy Funduszu. Przeznaczył je na operacje usunięcia zaćmy. Wielkopolska otrzymała na ten cel dodatkowe ponad dwa i pół miliona złotych.

Wielkopolskie: dodatkowe 2,5 mln zł na operacje usunięcia zaćmy
W styczniu 2017 r. wielkopolskie placówki wykonały łącznie 650 zabiegów usunięcia zaćmy. Fot. materiały prasowe

Krok ten ma się przyczynić do zmniejszenia kolejek osób, oczekujących na zabieg usunięcia zaćmy.

W tym celu, po otrzymaniu dodatkowej puli środków finansowych, NFZ w Poznaniu skontaktował się ze wszystkimi 22 szpitalami w województwie wielkopolskim, które wykonują operacje usunięcia zaćmy. Na pytanie, czy podejmą się one przeprowadzenia większej ilości zabiegów, niż miały zaplanowane do tej pory, zdecydowana większość szpitali (poza trzema wyjątkami) odpowiedziała pozytywnie.

Oznacza to, że w tym roku może być zoperowanych dodatkowo nawet 1229 osób (średnio ponad 307 zabiegów więcej w każdym miesiącu).

W styczniu 2017 r. wielkopolskie placówki wykonały łącznie 650 zabiegów usunięcia zaćmy, w grudniu 2016 r. liczba ta wynosiła 553 zabiegi.

A zatem dodatkowe środki finansowe poprawią dostępność do operacyjnego leczenia zaćmy w Wielkopolsce i skrócą czas oczekiwania na zabieg.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum