Wielkopolskie: NFZ porozumiał się ze Szpitalem Wojewódzkim w sprawie SOR

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2011 17:48

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ porozumiał się z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w sprawie świadczenia usług przez szpitalny oddział ratunkowy (SOR).

Wielkopolskie: NFZ porozumiał się ze Szpitalem Wojewódzkim w sprawie SOR

Należący do największych w Poznaniu oddział będzie świadczył usługi na podstawie kontraktu do końca roku. Wcześniej istniało zagrożenie, że SOR będzie przyjmował pacjentów tylko do końca lutego.

Jak poinformowała rzecznik wielkopolskiego oddziału NFZ Marta Banaszak-Osiewicz, w środę (2 lutego) rozstrzygnięto nowy konkurs na świadczenie usług szpitalnego oddziału ratunkowego. W styczniu NFZ nie przedłużył umowy z placówką. Według dyrektora szpitala Jacka Łukomskiego, zaproponowana przez NFZ stawka nie pokrywała kosztów funkcjonowania oddziału ratunkowego.

Jak powiedziała rzecznik, Fundusz zaproponował szpitalowi, podobnie jak za pierwszym razem, stawkę ryczałtu dobowego o 3 tys. zł wyższą od ubiegłorocznej.

Ta propozycja nie zmieniła się, bo to jest maksymalna stawka, jaką mogliśmy zaoferować. Stawka wyliczana jest na podstawie ściśle określonego wzoru powiedziała rzecznik.

W Poznaniu funkcjonują cztery szpitalne odziały ratunkowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum