×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolskie: 9 lutego rozstrzygnięcie konkursów uzupełniających dla AOS

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 11 stycznia 2012 14:48

Kilkadziesiąt poradni w województwie wielkopolskim nie podpisało kontraktów z NFZ na 2012 r. Oddział Funduszu w Poznaniu po analizie zapotrzebowania podjął decyzję o ogłoszeniu konkursów uzupełniających.

Wielkopolskie: 9 lutego rozstrzygnięcie konkursów uzupełniających dla AOS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, bez kontraktu zostały m.in. poradnia leczenia bólu w Wielkopolskim Centrum Onkologii czy poradnia hematologiczna z chemioterapią NZOZ FERRUM. Klinika Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu nie może przepisać pacjentom leków immunosupresyjnych, które zapobiegają odrzutowi przeszczepu.

Po lawinie protestów Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił konkursy uzupełniające, m.in. na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Jak wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Marta Banaszak-Osiewicz, rzecznik oddziału Funduszu w Poznaniu, oferty biorące udział w postępowaniu konkursowym prowadzonym przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ, które zgodnie z obowiązującymi przepisami nie spełniały wymogów koniecznych musiały zostać odrzucone i tym samym nie były brane pod uwagę w dalszych etapach konkursu.

Inne oferty, które przeszły całą procedurę zostały uszeregowane w końcowym rankingu, utworzonym na podstawie liczby punktów.

- Część z placówek nie otrzymała w rankingu wystarczającej liczby punktów, aby uzyskać kontrakt na świadczenie usług medycznych w ramach umowy z Funduszem - stwierdza Banaszak-Osiewicz.

Podkreśla, że wspomniana punktacja odnosiła się do ściśle określonych kryteriów (wg procedury konkursu ofert) dotyczących przede wszystkim jakości (m.in. kwalifikacje personelu, sprzęt, parametry architektoniczne), kompleksowości, dostępności oraz ceny.

Jednocześnie informuje, że Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ po szczegółowej analizie zapotrzebowania na poszczególne świadczenia zdrowotne w województwie oraz posiadanych przez Oddział środków na leczenie pacjentów podjął decyzję o ogłoszeniu konkursów uzupełniających.

- Rozstrzygnięcie konkursów uzupełniających dla ambulatoryjnej opieki specjalistycznej planowane jest na 9 lutego - mówi rzecznik WOW NFZ.

Podaje też, że informację o placówkach realizujących świadczenia od nowego roku w ramach NFZ można znaleźć na stronie internetowej oddziału.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze