Wielkopolskie: 9 lutego poznamy wyniki konkursu uzupełniającego w AOS

Autor: Głos Wielkopolski, RG/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2012 17:49

Poradnie specjalistyczne z Wielkopolski czekają na rozstrzygnięcie drugiego konkursu, który w styczniu ogłosił Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ.

Tuż przed końcem roku okazało się, że blisko 500 poradni od dawna działających w tym regionie nie otrzymało kontraktów. Dostały je natomiast nowe placówki - informuje Głos Wielkopolski.

- Część poradni nie zdobyła wystarczającej liczby punktów, aby uzyskać kontrakt. Punktacja odnosiła się do ściśle określonych kryteriów dotyczących przede wszystkim jakości (m.in. kwalifikacje personelu, sprzęt, parametry architektoniczne), a także kompleksowości, dostępności oraz ceny - poinformowała portal rynekzdrowia.pl Agnieszka Jankowska z Biura Prasowego Wielkopolskiego OW NFZ.

9 stycznia oddział ogłosił konkurs uzupełniający na realizację świadczeń w poszczególnych zakresach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Oferty złożyło 347 poradni. W czwartek (9 lutego) nastąpi rozstrzygniecie konkursu.

- Warunki i kryteria oceny ofert zastosowane w konkursie uzupełniającym były takie same jak te, które obowiązywały w grudniu - podkreśla Agnieszka Jankowska.   
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum