×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolskie: 6 mln zł dla szpitala w Lesznie na niwelowanie skutków pandemii

Autor: • Źródło: PAP03 marca 2023 14:07

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzyma ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania na działania naprawcze związane z niwelowaniem negatywnych skutków pandemii COVID-19 – poinformował w piątek wielkopolski samorząd.

Wielkopolskie: 6 mln zł dla szpitala w Lesznie na niwelowanie skutków pandemii
6 mln zł dla szpitala w Lesznie na niwelowanie skutków pandemii. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock

Placówka wyda przyznane pieniądze na zakup sprzętu oraz aparatury medycznej, diagnostycznej, laboratoryjnej, środków ochrony indywidualnej i dezynfekcyjnych.

Środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2022. Umowę na dofinansowanie z władzami szpitala podpisał w piątek marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

"Pandemia odcisnęła na nas swoje piętno. Lekarze zgodnie mówią nie tylko o zużyciu wyposażenia medycznego w szpitalach i konieczności poczynienia pilnych zakupów, ale także o zaciągnięciu przez nas wszystkich tzw. długu zdrowotnego" - powiedział w piątek Marek Woźniak.

Jak dodał, skutkiem pandemii są też opóźnienia w reakcji diagnostycznej; zgłaszający się do lecznic pacjenci często są w bardzo zaawansowanym stadium choroby.

"Teraz ta reakcja musi być błyskawiczna, a sprzęt nowy, sprawny i niezawodny. My tę sprawę potraktowaliśmy bardzo poważnie" - powiedział.

Dzięki zakupom poczynionym przez leszczyński szpital, w placówce pojawi się możliwość udzielania większej ilości świadczeń, w ofercie pojawią się też nieoferowane wcześniej usługi.

Na działania naprawcze po COVID-19 34 placówki ochrony zdrowia z całej Wielkopolski otrzymają w sumie ponad 102 mln zł. Komisja Europejska uruchomiła w tym celu specjalny instrument finansowy pn. REACT-EU. Powstanie tego instrumentu powiązane jest z kryzysem covidowym i konsekwencjami, które ten kryzys przyniósł w Europie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum