×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolska: zamieszanie wokół nocnej pomocy medycznej

Autor: KL, Gazeta Kościańska/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 01 czerwca 2011 11:46

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej placówce ze Starego Bojanowa (powiat kościański). Lecznica usługi te będzie świadczyć jedynie do końca lipca.

Wielkopolska: zamieszanie wokół nocnej pomocy medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowę na nocną i świąteczną pomoc lekarską NZOZ ze Starego Bojanowa podpisał w lutym br. WOM NFZ nie chce ujawniać, jaki był powód zerwania kontraktu.

- Prawdą jest, że Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ wypowiedział umowę na świadczenie usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej placówce ze Starego Bojanowa. Z uwagi na 3-miesięczny okres wypowiedzenia placówka będzie nadal realizowała wspomniane usługi do początku sierpnia br. Do tego czasu zostanie wyłoniona w drodze rokowań lub konkursu placówka, która będzie kontynuowała świadczenia w zakresie tzw. „wieczorynki" - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marta Banaszak, rzecznik WOM NFZ.

Dodaje: - Pacjenci mają zagwarantowaną ciągłość w korzystaniu z pomocy doraźnej w godzinach wieczornych, nocnych oraz w weekendy i dni wolne od pracy na terenie powiatu kościańskiego. O powodach podjętej przez Fundusz decyzji poinformujemy po zakończeniu całej procedury związanej ze złożeniem zażalenia  przez placówkę. Obecnie trwa jego rozpatrywanie.

Takim obrotem sprawy zaskoczony jest nie tylko NZOZ ze Starego Bojanowa, który również nie zna przyczyn zerwania kontraktu, ale i kościański Szpital Powiatowy, który przegrał konkurs na tego rodzaju świadczenia. Dyrekcja szpitala złożyła wkrótce po ogłoszeniu wyników konkursu protest wobec rozstrzygnięcia NFZ, ale został on odrzucony.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze