Wielkopolska: zamieszanie wokół konkursu na szefa oddziału NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 września 2011 14:01

Na stronie Funduszu pojawiła się informacja o tym, że szefem oddziału NFZ w Poznaniu został Karol Chojnacki. Potem komunikat zniknął i pojawił się nowy, że komisja konkursowa jedynie przedstawiła prezesowi NFZ kandydaturę Chojnackiego.

Wielkopolska: zamieszanie wokół konkursu na szefa oddziału NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Gazeta Wyborcza, 15 września na stronie NFZ poinformowano, że dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ został Karol Chojnacki. Następnego dnia komunikat zniknął i pojawił się kolejny, mówiący o tym, że komisja konkursowa jedynie przedstawiła prezesowi NFZ kandydaturę Chojnackiego. Prezes, zgodnie z ustawowym wymogiem, skierował ją do zaopiniowania przez radę oddziału NFZ w Poznaniu.

Według Andrzeja Troszyńskiego, rzecznika NFZ, opinia rady podczas wyłaniania kandydata na dyrektora ma wyłącznie charakter pomocniczy. Prezes może posłuchać jej sugestii, ale nie musi.

Rada wielkopolskiego OW NFZ odmówiła wyrażenia opinii o kandydacie, tłumacząc, że na podstawie przedstawionych jej dokumentów nie była w stanie zająć stanowiska, a nie miała możliwości porozmawiać z kandydatem. Karol Chojnacki jest w tej chwili na zagranicznym urlopie.

Jak twierdzi Gazeta Wyborcza, zamieszanie wynika ze tego, że o wpływ na obsadę stanowiska szefa lokalnego NFZ walczą dwa skrzydła wielkopolskiej PO.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze