×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolska: (prawie) wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia29 listopada 2013 09:45

Większość wielkopolskich szpitali doszła do porozumienia z NFZ w sprawie kontraktów na 2014 r. Placówki dostały tyle samo pieniędzy co w 2013 r. lub mniej, ale - mimo wcześniejszych zapowiedzi - podpisały umowy uznając, że nie mają wyboru.

Wielkopolska: (prawie) wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umów nie zawarły jeszcze dwie jednostki: Szpital Powiatowy w Gostyniu oraz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia, największa lecznica w Poznaniu. W tym drugim przypadku rozmowy są najtrudniejsze, placówka miała bowiem stracić aż ok. 4,5 mln zł - informuje Głos Wielkopolski. 

Filip Nowak, p.o. dyrektora Wielkopolskiego OW NFZ przypomina, że czas na rozmowy jest do soboty (30 listopada) i wierzy, że zakończą się one podpisaniem aneksu. Jeśli nie, szpital będzie działał jeszcze przez trzy miesiące wypowiedzenia umowy. Na razie Wielospecjalistyczny Szpital Miejski podtrzymuje stanowisko Wielkopolskiego Związku Zakładów Opieki Zdrowotnej o niepodpisywaniu kontraktów.

Wielkopolski Związek Zakładów Opieki Zdrowotnej - Organizacja Pracodawców wydał niedawno oświadczenie, w którym zakomunikował, że placówki należące do związku nie podpiszą zaproponowanych przez NFZ aneksów do przyszłorocznych kontaktów. Takie samo stanowisko zajął Wielkopolski Związek Szpitali Powiatowych. Ostatecznie jednak, po długich rozmowach, większość lecznic podpisała nowe umowy.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze