Wielkopolska: poznański szpital miejski zastosuje się do zaleceń NFZ

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2020 20:48

- Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu przysłał do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia pismo, w którym pozytywnie odniósł się do naszych zaleceń - informuje WOW NFZ.

Wielkopolska: poznański szpital miejski zastosuje się do zaleceń NFZ
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Fundusz przypomina, że zalecenia dotyczyły one trzech aspektów: poprawy nadzoru nad pacjentami w godzinach późnopopołudniowych i nocnych; zapewnienia wsparcia psychologicznego dla pacjentów i personelu; weryfikacji długości czasu pobytu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

- Zalecenia te były efektem troski o pacjentów, od których niepokojące sygnały docierały do nas zarówno w formie doniesień medialnych, jak i z innych źródeł - przypomina NFZ.

„(…) w Szpitalu zostaną przyjęte zmiany organizacyjne, mające na celu zabezpieczenie stałej obecności personelu w strefie izolacyjnej” - czytamy w odpowiedzi przesłanej do NFZ przez szpital.

Ponadto placówka zapewniła, że podjęto działania mające na celu „ograniczenie negatywnych odczuć natury psychofizycznej”. Z pisma wynika, że każdy pacjent miał oraz w dalszym ciągu ma możliwość konsultacji telefonicznej z psychologiem. Jeśli chodzi o czas pobytu pacjentów w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia, dyrekcja zapewnia, że stosuje się do przyjętych zasad.

- Mamy nadzieję, że działania te przełożą się na większe bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort pracy personelu. Powyższe zalecenia zostały przedstawione szpitalowi w wyniku postępowania wyjaśniającego, niezależnie od trwających kontroli - podaje NFZ w komunikacie prasowym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum