Wielkopolska: połączenie trzech szpitali ma nastąpić w styczniu 2020 roku

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2019 16:29

Jak już informowaliśmy, władze trzech wielkopolskich powiatów - grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego - planują połączenie tamtejszych szpitali w jeden podmiot. Podjęto już decyzję o utworzeniu lecznicy o roboczej nazwie Regionalne Centrum Zdrowia - podaje serwis naszemiasto.pl.

Wielkopolska: połączenie trzech szpitali ma nastąpić w styczniu 2020 roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O możliwym połączeniu szpitali w Nowym Tomyślu, Grodzisku Wielkopolskim oraz Wolsztynie mówi się od dłuższego czasu. Władze powiatów podjęły rozmowy o takim współdziałaniu placówek, które oprócz efektów ekonomicznych zapewniłoby też wzrost jakości usług, bezpieczeństwo mieszkańców czy stabilny rozwój systemu ochrony zdrowia w tym regionie.

Lecznice z trzech powiatów stanowią wyjątek na mapie województwa wielkopolskiego - funkcjonują w niedalekiej odległości od siebie (około 25 km), a co za tym idzie, konkurują ze sobą. Placówki w ostatnich latach dokonały znaczących inwestycji infrastrukturalnych, ale nadal największym ich problemem są braki personelu medycznego (szczególnie lekarzy) i ograniczenia w bieżącym finansowaniu, które w ostateczności mogą prowadzić do zamknięcia niektórych oddziałów - przypomina serwis naszemiasto.pl.

Podjęto już decyzję o utworzeniu Regionalnego Centrum Zdrowia (nazwa robocza). Pomysł władz trzech powiatów to pierwsza pierwsza inicjatywa w Polsce, za sprawą której może dojść do połączenia trzech równorzędnych szpitali. Konsolidacja ma nastąpić w styczniu 2020 roku.

Więcej: grodzisk.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze