Wielkopolska: po raz kolejny nie dostali kontraktu

Autor: gloswielkopolski.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2011 16:00

SPZOZ Szpital w Kościanie złożył w poniedziałek (1 sierpnia) odwołanie od decyzji Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w wyniku której przegrał konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej opieki medycznej. To druga w tym roku przegrana powiatowego szpitala z prywatnymi przychodniami w staraniach o kontrakt.

Wielkopolska: po raz kolejny nie dostali kontraktu

- Po raz pierwszy przegraliśmy, bo konkurent w dokumentacji złożonej w NFZ podał nieprawdziwe dane. Po kontroli okazało się, że prywatna przychodnia lekarska ze Starego Bojanowa nie spełnia wymogów konkursu w zakresie jakości. Fundusz rozpisał więc kolejny na świadczenie nocnej i świątecznej opieki medycznej - opowiada portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Hertmanowski, zastępca dyrektora szpitala w Kościanie.

Szpital przygotował się solidnie do nowego konkursu. Punkt po punkcie wykazał swoje atuty, zaznaczając że wszystko, co przedstawił w ofercie istnieje rzeczywiście, nie tylko na papierze.

- Przychodnia ze Starego Bojanowa deklarowała, że spełni w określonym terminie wymogi Funduszu - zauważa Hertmanowski, który wyciągnął wnioski z poprzedniego konkursu i zapewnia, że rzetelnie przedstawił to, czym dysponuje jego lecznica. A ma m.in. własne laboratorium, całodobowy dyżury rtg, specjalistów z wielu dziedzin.

- Nawet teleradiologię mamy, czyli każdy przekaz z tomografu zostaje opisany w ciągu godziny przez konsultanta zewnętrznego - chwali się dyrektor.

Przyznaje, że jest rozżalony, bo tym razem jego szpital przegrał z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym Dworek Wilkowice; podmiotem, który oprócz działalności medycznej organizuje wesela i inne przyjęcia okolicznościowe.

- W sumie mamy do dyspozycji 20 lekarzy i 20 pielęgniarek. To sprawia, że na każdym dyżurze pracować będzie trzech lekarzy i trzy pielęgniarki - przekonuje w Głosie Wielkopolski Mariusz Wiliński z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym Dworek Wilkowice. Podkreśla, że pacjenci mogą zarówno wezwać lekarza do domu, jak i umówić się z nim na wizytę w przychodni.

W poniedziałek (1 sierpnia) Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne otworzyło w Racocie (7 km od szpitala w Kościanie) przychodnię, w której rozpoczęło świadczenie nocnej i świątecznej opieki lekarsko-pielęgniarskiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum