Wielkopolska: po konkursach - nowi świadczeniodawcy

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2017 12:33

Wielkopolski Oddział NFZ poinformował, że od 1 lipca br., po przeprowadzonych postępowaniach konkursowych, zmieni się częściowo wykaz placówek leczących pacjentów w ramach NFZ m.in. w opiece paliatywnej. Gdzie teraz uzyskają pomoc?

Wielkopolska: po konkursach - nowi świadczeniodawcy
Zmiany świadczeniodawców dotyczą między innymi opieki hospicyjnej i paliatywnej, świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych. Fot. Fotolia

Zmiany świadczeniodawców dotyczą między innymi opieki hospicyjnej i paliatywnej, świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz profilaktycznych programach zdrowotnych.

Umowy obowiązywać będą do połowy 2022 roku. Łącznie, nowych placówek jest 27, rozmieszczone są one w różnych częściach Wielkopolski. Zasady korzystania z ich usługi są takie same, jak w przypadku innych podmiotów posiadających umowę z NFZ na leczenie pacjentów - poinformowała Magdalena Rozumek, p.o. rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wykaz wszystkich placówek dostępny jest w serwisie "Gdzie się leczyć?" na stronie www.nfz-poznan.pl i może jeszcze ulec zmianie, ponieważ toczą się postępowania, w wyniku których lista placówek może się powiększyć.

Jak podaje rzeczniczka, również wszystkie potrzebne pacjentom informacje dotyczące sytuacji, kiedy placówka, w której leczyli się do tej pory, od 1 lipca nie będzie świadczyć usług w ramach NFZ, a także jak zapisać się do nowej placówki, dostępne są na stronie www.nfz-poznan.pl (kliknij)

Informacji o placówkach, czasie oczekiwania na świadczenie i wolnych terminach udzielają także pracownicy Wielkopolskiego oddziału NFZ pod numerem infolinii: 800 800 805 lub 61 850 60 36, 61 850 60 72.

NFZ przypomina, że zgodnie z ustawą o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, pacjent ma prawo wyboru placówki, udzielającej świadczeń spośród wszystkich, które zawarły umowy z NFZ.

Jeżeli dotychczasowa placówka zakończy wykonywanie umowy przed udzieleniem świadczenia osobie wpisanej na listę oczekujących, jest zobowiązana wydać pacjentowi oryginał skierowania i bezpłatne zaświadczenie o wpisaniu na listę oczekujących z podaną datą zgłoszenia.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie NFZ, placówka, do której teraz zgłosi się pacjent z kolejki "powinna ustalić kolejność przyjęć z uwzględnieniem daty Państwa zgłoszenia u poprzedniego lekarza". Oryginał skierowania należy dostarczyć w ciągu 14 dni od momentu zarejestrowania w nowej placówce.

Placówka, która już nie realizuje kontraktu ma obowiązek wydać pacjentowi kopię dokumentacji medycznej celem umożliwienia podjęcia leczenia u nowego świadczeniodawcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum