Wielkopolska: o 70 mln zł więcej na ortopedię i okulistykę

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 09:14

Prawie 70 milionów złotych dodatkowo przeznaczył wielkopolski oddział NFZ na te świadczenia, do których pacjenci czekali w najdłuższych kolejkach. Pieniądze mają skrócić czas oczekiwania na endoprotezoplastykę stawu biodrowego i kolanowego, a także na operacje zaćmy i leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C (oprócz terapii interferonem).

Wielkopolska: o 70 mln zł więcej na ortopedię i okulistykę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dodatkowe pieniądze znalazły się także na badania diagnostyczne. To dobra wiadomość dla tych, którzy czekają na tomografię komputerową oraz rezonans magnetyczny.

Jak informuje Magdalena Rozumek z wielkopolskiego oddziału NFZ, celem przekazania dodatkowych środków jest skrócenie kolejek. Placówki określiły ilu dodatkowych pacjentów ze swoich list oczekujących są w stanie zoperować do końca roku i na podstawie tych danych były rozdysponowane pieniądze.

W sumie, wielkopolskie szpitale mają w tym roku przeprowadzić o 800 więcej zabiegów endoprotezoplastyki niż pierwotnie planowano. Dodatkowe pieniądze trafiły do ponad 30 lecznic w Wielkopolsce. Dodatkowe środki trafić mają również do niektórych prywatnych lecznic mających podpisane kontrakty z NFZ na tego typu świadczenia.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze