Wielkopolska: kontrakty wyczerpane - szpitale operują na "pół gwizdka"

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2013 12:12

W wielkopolskich szpitalach kończą się pieniądze z kontraktów: lecznice przestają wykonywać planowe zabiegi, koncentrując się na tych ratujących życie. Tak dzieje się np. na oddziale chirurgii ogólnej i kolorektalnej w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu.

Wielkopolska: kontrakty wyczerpane - szpitale operują na "pół gwizdka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jednostka powiadomiła już NFZ o ograniczeniu działalności. Szpitale pilnują dyscypliny finansowej, tym bardziej, że Fundusz ogłosił, iż nie ma dodatkowych pieniędzy na pokrycie kosztów świadczeń wykonanych ponad limit - informuje Gazeta Wyborcza.

Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. ochrony zdrowia z warszawskiej Uczelni Łazarskiego podkreśla, że ten rok będzie wyjątkowo trudny. Problemy z dostępem do leczenia może mieć coraz więcej Polaków: jeszcze nigdy szpitale nie "gasiły światła" na salach operacyjnych tak wcześnie, już w czasie wakacji.

Ekspert dodaje, ze pacjent, któremu przesuwa się termin planowanego zabiegu nie może zaskarżyć ani szpitala, ani NFZ, bo państwo gwarantuje bezpłatne świadczenia, ale nie określa, w jakim czasie powinny być zrealizowane.

Wiecej: www.gazeta.pl


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze