Wielkopolska: kaliszanie nie chcą łączenia szpitali

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2012 11:14

Czy Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu przygotowywany jest do komercjalizacji? - pyta w interpelacji Jan Mosiński, kaliski radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Marszałek Marek Woźniak zaprzecza jakoby zarząd województwa miał takie plany.

Jak podaje Głos Wielkopolski, marszałek przekonuje, że kierowany przez niego zarząd województwa nie ma zamiaru komercjalizować szpitala wojewódzkiego w Kaliszu. Twierdzi też, że nie ma mowy o łączeniu innych placówek, jak np. Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce i Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Nieco innego zdania jest wicemarszałek Leszek Wojtasiak, który na antenie lokalnego Radia Centrum przyznał, że jeszcze w tym roku ma dojść do przekształceń mniejszych szpitali w spółki oraz stworzenia jednego zarządu dla kilku placówek w całym regionie.

Coraz częściej mówi się także o ewentualnym łączeniu szpitali z Kalisza i powiatu kaliskiego oraz pogotowia ratunkowego. Aby zapobiec takim ewentualnościom Rada Społeczna szpitala w Sokołówce, wydała oficjalne stanowisko, w którym wyraża swój przeciw wobec takich propozycji - pisze dziennik.

Więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum