Wielkopolska: chorzy nareszcie dostaną darowane pieniądze

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2010 09:17

W maju Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego wypłaci nareszcie swoim członkom 1 proc. podatku przekazanego przez podatników w 2009 r.

Przypomnijmy: w grudniu ubiegłego roku prokuratura otrzymała zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd wielkopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Chodziło o to, że Towarzystwo nie mogło wypłacić swoim sześciu członkom pieniędzy, bo ich nazwiska Ministerstwo Finansów przysłało na płycie CD, a kontrola skarbowa mogłaby zażądać „papierowej podkładki” pod wykonane przelewy.

Kilka miesięcy władze Towarzystwa ustalały, czy mogą wypłacić członkom należne im pieniądze.

– Zarząd wielkopolskiego oddziału Towarzystwa ze zdziwieniem odkrył, że informacja o tym, kto ma dostać przelew znajduje się na płycie CD. Informacje na niej są nieposegregowane, chaotyczne. Do tego okazało się, że płyta to nie dokument. Księgowa nie może wypłacić na tej podstawie pieniędzy, bo grozi nam grzywna – mówi RMF FM Monika Hilczer z Towarzystwa.

Skarbnik wielkopolskiego oddziału zapewnia, że pieniądze są zabezpieczone. Po miesiącach wyjaśniania sprawy urzędy skarbowe przysyłają szczegółowe informacje o każdym przelewie, już w formie pisemnej.

– Nie otrzymywaliśmy sygnałów z innych fundacji, że nie podoba im się ten sposób przekazywania informacji, oprócz tej jednej organizacji – przekonuje Magdalena Kobos z Ministerstwa Finansów.

Więcej: http://www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum