Wielkopolska: będzie trzeci konkurs na świadczenie usług ratowniczych

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia   • 02 września 2009 16:24

Wielkopolski NFZ uwzględnił odwołania świadczeniodawców od rozstrzygnięcia konkursu na świadczenie usług ratownictwa medycznego w Kole, Szamotułach i Turku. Konkurs będzie więc organizowany po raz trzeci.

Wielkopolska: będzie trzeci konkurs na świadczenie usług ratowniczych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Naturalną konsekwencją decyzji prezesa NFZ będzie otwarcie nowej procedury konkursu w drodze rokowań. Świadczeniodawcy będący stronami w dotychczasowych postępowaniach na te rejony operacyjne i zostaną zaproszeni do złożenia ofert - powiedziała Agnieszka Jankowska z biura prasowego Wielkopolskiego Oddziału NFZ.

W powiecie szamotulskim konkurs dwukrotnie wygrała prywatna firma. Jednak wynik został oprotestowany przez Szpital Powiatowy w Szamotułach, którego zdaniem firma dopuściła się nieprawidłowości i nie spełnia wymogów ustawowych.

Na terenie Koła usługi miała świadczyć Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie. Przeciwko takiej decyzji zaprotestował kolski szpital. Konkurs będzie organizowany po raz trzeci.

Konkurs na nowych świadczeniodawców usług ratownictwa medycznego ogłoszono po tym, jak część przyszpitalnych oddziałów ratowniczych nie podpisała aneksów do wieloletnich umów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum