Wielkopolska: będzie jeszcze jeden konkurs na AOS?

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 20 lutego 2012 12:20

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał kolejne kontrakty z poradniami lekarskimi. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać pomoc specjalisty. W pierwszym konkursie odrzucono blisko pół tysiąca ofert w regionie.

Wiele placówek, które do tej pory miały pod opieką sporą liczbę pacjentów, odpadło w konkursie. Wywołało to wiele protestów wśród pacjentów.

- W pierwszym konkursie odrzucone oferty na specjalistykę zostały z dwóch zasadniczych powodów. Albo poradnie specjalistyczne nie spełniały wymogów koniecznych, i takie oferty były odrzucane na wstępnym etapie postępowania, albo spełniając wszystkie wymogi w postępowaniu rankingującym uzyskały zbyt małą ilość punktów - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Agnieszka Jankowska z biura prasowego Wielkopolskiego OW.

Z tego powodu Fundusz zdecydował się ogłosić dodatkowy konkurs ofert. Na realizację świadczeń do drugiego konkursu wpłynęło 360 zgłoszeń z całej Wielkopolski, w tym wiele z Poznania. Ostatecznie kontrakt w drugim rozdaniu dostało ponad siedemdziesiąt poradni ze stolicy Wielkopolski.

Drugi konkurs na specjalistykę został rozstrzygnięty 9 lutego i w opinii Funduszu, jego rozstrzygnięcia pozwolą na realizację świadczeń z zakresu AOS w 94 procentach. W poniedziałek (20 lutego), jeśli pozostaną środki finansowe na ten cel, ma zapaść ewentualnie decyzja o ogłoszeniu przez oddział kolejnego, trzeciego konkursu na świadczenia w tym zakresie.

- Powstają jeszcze ciągle analizy dotyczące ilości pozostałych środków finansowych oraz zabezpieczenia świadczeń. Jeśli wykażą te analizy taką potrzebę i możliwości finansowej realizacji, ogłosimy kolejny konkurs, domykający świadczenia z zakresu specjalistyki - dodaje Agnieszka Jankowska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum