×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielkopolska: NFZ zwiększy liczbę łózek w ZOL i w hospicjach perinatalnych

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia04 października 2019 13:23

Wielkopolski OW NFZ zawarł nowe kontrakty. Płatnik postawił na zwiększenie liczby zakładów opiekuńczo-leczniczych. Finansowe wsparcie od NFZ dostanie też nowe hospicjum perinatalne dla kobiet w trudnej ciąży.

Wielkopolska: NFZ zwiększy liczbę łózek w ZOL i w hospicjach perinatalnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeśli chodzi o zakłady opiekuńczo - lecznicze w Wielkopolsce, to w tym wypadku NFZ zawarł aż sześć nowych umów. Dla pacjenta oznacza to tyle, że w porównaniu do ubiegłego roku - będzie o sto miejsc więcej w szpitalach.

Nowe miejsca utworzone zostały w maju we Wrześni, Gnieźnie i Śremie. Od października działają kolejne trzy placówki - w Słupcy, Pile i Wyrzysku.

W 2019 roku Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zawarł również umowę na perinatalną opiekę hospicyjną, którą kobietom w trudnej sytuacji zapewniał będzie Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UMP przy ul. Polnej.

Jak wyjaśnia dr Jadwiga Łuczak-Wawrzyniak, kierownik zespołu psychologów szpitala na Polnej, w ramach hospicyjnej opieki perinatalnej zespół świadczy pomoc kobietom i jej bliskim w sytuacjach, gdy ci dowiadują się o niekorzystnych rozpoznaniach czy letalnych wadach dzieci. Oddział świadczy pomoc przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Więcej: gloswielkopolski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum