Wielkopolska: NFZ podpisał umowy ze wszystkimi szpitalami, które weszły do sieci

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 15 września 2017 18:27

Wszystkie szpitale wielkopolskie, które zostały zakwalifikowane do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci, zaakceptowały warunki finansowe, przedstawione przez WOW NFZ.

Wielkopolska: NFZ podpisał umowy ze wszystkimi szpitalami, które weszły do sieci
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował nas Jacek Bartkowiak z biura prasowego Wielkopolskiego OW NFZ w Poznaniu, 15 września, dwa tygodnie przed wejściem w życie zmian w finansowaniu i organizacji świadczeń opieki zdrowotnej, zakończyły się kilkunastodniowe negocjacje z dyrektorami 49 „sieciowych” placówek.

Szpitale, które znalazły się w sieci mają zagwarantowane finansowanie udzielanych świadczeń w formie ryczałtowej i nie będą musiały uczestniczyć w konkursach, organizowanych przez płatnika. Stabilność finansowania pozwoli na lepsze planowanie działania i zarządzanie szpitalami, powinna też poprawić koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych.

Sposób wyliczenia ryczałtu na pierwszy okres rozliczeniowy był jednolity dla wszystkich oddziałów funduszu. Ryczałty na kolejne okresy mają być wyliczane nie tylko w oparciu o liczbę i rodzaj wykonanych świadczeń - będą korygowane współczynnikami związanymi z jakością leczenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze