Większy kontrakt Enel

Autor: LJ/ Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2009 08:28

Centrum Medyczne ENEL-MED podpisało z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2009 kontrakt większy o 20 proc. w porównaniu do ubiegłego roku - informuje Centrum.

Suma kontraktu, na którą składają się m.in. zabiegi i operacje przeprowadzane w szpitalu ENEL-MED w Warszawie oraz usługi z zakresu diagnostyki obrazowej w pracowniach i oddziałach diagnostycznych w całej Polsce, to 12,8 mln zł. W 2008 roku, kontrakt wyniósł 10,5 mln zł.

– Z Narodowym Funduszem Zdrowia współpracujemy nieprzerwanie od 2004 roku i nadal zamierzamy systematycznie zwiększać udział kontraktów w strukturze przychodów spółki – stwierdziła Małgorzata Sankowska-Wójcik, dyrektor ds. medycznych z Centrum Medycznego ENEL-MED. – 2008 roku w szpitalu spółki 72 proc. przeprowadzonych operacji było finansowanych ze środków NFZ.

Największy kontrakt – ponad 10 mln zł, został zawarty na zabiegi, operacje i badania przeprowadzane w szpitalu ENEL-Med na warszawskim Zaciszu. Dzięki umowie pacjenci w ramach ubezpieczenia zdrowotnego wykonają operacje z zakresu neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, okulistyki, otolaryngologii, ortopedii i traumatologii narządów ruchu.

Korzystają także z usług ambulatoryjnej opieki specjalistycznej: ortopedii, okulistyki i laryngologii. Kontrakt obejmuje również badania diagnostyki obrazowej jak USG Doppler, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, gastroskopia i kolonoskopia. Porównując wartość kontaktu do ubiegłego roku, największy wzrost dotyczył operacji neurochirurgicznych (o ponad 400 tys. zł) i okulistycznych (blisko 600 tys. zł).

W taki sam sposób pacjenci mogą korzystać z badań diagnostyki obrazowej w pracowniach i oddziałach diagnostycznych ENEL-MED-u mieszczących się w szpitalach publicznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum