Widmo paraliżu SOR. 12 lekarzy szpitala wojewódzkiego złożyło wypowiedzenia

Autor: oprac. JKB • Źródło: RMF FM, rybnik.com.pl, Rynek Zdrowia02 kwietnia 2022 12:35

Pogłębia się kryzys w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. W ciągu ostatnich dniu kilkanaście osób złożyło wypowiedzenia. Rozmowy personelu medycznego z dyrekcją wciąż trwają.

Widmo paraliżu SOR. 12 lekarzy szpitala wojewódzkiego złożyło wypowiedzenia
Chirurdzy SOR złożyli wypowiedzenia z pracy. Fot. Shutterstock
  • SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku boryka się z poważnym problemem – wypowiedzenia złożyło siedmiu chirurgów – podkreśla RMF FM
  • Jak wynika z dalszej relacji, w ciągu ostatnich dni wypowiedzenia złożyli także inni lekarze, choć rozmowy z dyrekcją wciąż trwają
  • Powodami sporu miały być problemy z organizacją pracy oraz komunikacją z dyrekcją – dodaje RMF FM
  • Nie można wykluczyć także możliwej zmiany dyrekcji rybnickiego szpitala. Został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora placówki przez urząd marszałkowski

Kryzys w szpitalu wojewódzkim pogłębia się

Jak podkreśla RMF FM, w rybnickiej placówce pogłębia się kryzys kadrowy. Początkowo podawano do informacji, że 5 chirurgów złożyło wypowiedzenia, ale ich liczba się zwiększyła. Obecnie sytuacja dotyczy 7 chirurgów z SOR, o czym poinformował rzecznik szpitala.

- Wypowiedzenia złożyło siedmiu chirurgów i pięciu lekarzy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – portal zacytował wypowiedź rzecznika Macieja Kołodziejczyka.

Okres wypowiedzenia kończy się w maju, ale na razie oddziały funkcjonują normalnie, a negocjacje stron wciąż trwają. Ostatnie rozmowy toczyły się także 31 marca – relacjonuje RMF FM.

Rozgłośnia przypomina również, że w rybnickiej placówce nie po raz pierwszy boryka się z problemami kadrowymi. Jeszcze w minionym roku odeszła grupa lekarzy, którzy nie zgodzili się na nowe warunki pracy zaproponowane przez dyrektor szpitala. Wówczas konieczne było zawieszenie działalności kilku oddziałów.

Istnieje możliwość, ze zmieni się także dyrekcja szpitala w Rybniku, ponieważ urząd marszałkowski, któremu podlega placówka, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora – podaje RMF FM.

Chirurdzy chcą odejść z SOR

Przypomnijmy: trudna sytuacja na SOR-ze ma związek z interną, która nie działa od 9 miesięcy, o czym poinformował lokalny portal. Zgodnie z podanymi informacjami, chirurdzy są na wypowiedzeniach, przez co SOR nie może działać.

- Sprawa wygląda tak – 20 grudnia 2021 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku rozstrzygnął konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Lekarze dotychczas pracujący na SOR oferty złożyli akceptując wyższe stawki, które zostały im zaproponowane na lata 2022-2025 i podpisali umowy – powiedział portalowi rybnik.com.pl rzecznik Mikołaj Kołodziejczyk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum